WUST

+38 067 713 97 71

+38 050 345 01 15

Паливний аудит

Паливний аудит

Контакти:
паливний-аудит

Споживання палива є одним з найважливіших параметрів для роботи транспортних і логістичних компаній. Для перевірки та належного контролю важливо працювати одночасно на трьох фронтах: інфраструктура та обладнання, людські ресурси та технології.

Наземні вантажні та логістичні транспортні компанії складають одну зі стовпів економіки. Не дарма, понад 90% національних вантажів зараз перевозять вантажівки, мікроавтобуси та легковий міський транспорт.

Щоб ці автопарки працювали ефективно, важливо мати сучасні, безпечні та добре обслуговувані транспортні засоби. Але Вам також потрібне необхідне паливо, яке дозволить Вашому автопарку постійно та безпечно виконувати свою роботу.

Це означає, що транспортні компанії потребують спеціалізованих систем аудиту та контролю, які допомагають їм безпечно керувати відповідними запасами палива для своїх транспортних засобів, а також контролювати процеси використання та поповнення. Це фундаментальні фактори, які забезпечують виконання життєво важливих функцій вантажівок, мікроавтобусів і транспортних засобів на маршрутах.

*Паливний аудит – надає змогу не тільки контролювати витрати пального, а й мати змогу бачити картину в цілому, що дозволить ухвалювати необхідні рішення.

Що таке паливний аудит і в чому його переваги?

Незважаючи на те, що паливо є одним із центральних компонентів у структурі витрат компанії, воно також водночас є одним із найскладніших для контролю. Це пов’язано з тим, що існує багато людей, які вносять свій внесок, і безпосередньо задіяні в ланцюжку витрат.

За даними аналітиків ринку, споживання палива становить від 5% до 30% витрат компанії, залежно від розміру її автопарку та технічних характеристик транспортних засобів, що входять до його складу.

З цієї причини експерти сходяться на думці, що зниження вартості цього ресурсу має важливе значення для підвищення прибутковості та, таким чином, забезпечення справді прибуткового бізнесу.

На жаль, також дуже часто споживання пального залежить від неправильної практики самих менеджерів автопарків. Насправді багато хто з цих «професіоналів» вважають дії, спрямовані на зменшення споживання та досягнення більшої ефективності, «складними, непотрібними та дорогими завданнями, які не варті реалізації».

Сучасний реалії вимагають застосування в будь-який час стратегії, спрямованої на перевірку та контроль споживання палива в усіх транспортних засобах, які складають парк, як загалом, так і окремо.

Сюди входять вантажівки, пікапи, мікроавтобуси та будь-які інші одиниці авто, що належать компанії. А також приватні транспортні засоби керівників, менеджерів і співробітників, які використовують корпоративне паливо для виконання завдань, пов’язаних з виконанням обов’язків.

Лише завдяки адекватній програмі управління кожен літр палива, придбаного та збереженого компанією, використовуватиметься з більшою суворістю та ефективністю. Це та практика, яка зрештою безпосередньо впливає на коротко-, середньо- та довгострокові результати.

Для досягнення цієї мети нам і потрібен «аудит палива», який складається із системи, розробленої та застосованої для контролю повної відстежуваності пального. Щоб досягти цієї мети, ми можемо використовувати інструменти для керування споживанням у дорозі, виявлення незаконних зливів або поповнень, запобігання використанню фальсифікованих продуктів і запобігання будь-якого типу крадіжки чи розтрати.

Таким же чином необхідно готувати та видавати періодичні звіти, де потрібно описувати виявлені факти або аномальні ситуації, таким чином, щоб висвітлювати відповідні спостереження та/або запропоновані заходи відповідно до попередньо встановлених цілей.

Паливний аудит має служити для перевірки відповідності планам, програмам і бюджетам, а також для підготовки детального звіту та пропонування напрямків дій для вирішення проблем, криз або непередбачених обставин.

Як досягти ефективного використання палива?

Щоб успішно виконати це завдання, ми повинні працювати одночасно на трьох критичних напрямках: обладнання та інфраструктура, людські ресурси та технології.

Це передбачає виконання наступних дій:

Працюйте з надійними операторами і постачальниками

Важливо проводити дослідження ринку, які враховують як досвід компанії, так і її цінності. Це дозволить належному управлінню мережею контактувати та консолідувати стратегічні цілі з зацікавленими сторонами в секторі.

Таким же чином важливо підтримувати постійний контакт із цими компаніями, щоб забезпечити постійну доступність продукту, а також якість, яка гарантує правильне функціонування нашого автопарку. 

Дбайте про стан авто

Планове технічне обслуговування автомобіля має важливе значення для забезпечення ефективного використання палива. Звичайно, перевіряти слід не тільки стан двигунів, систем впуску, форсунок, насосів і фільтрів. Необхідно контролювати стан інших компонентів, таких як шини, гальма, підвіска, трансмісія та гідравлічні системи, які також впливають на більшу чи меншу витрату палива.

Навчайте людський капітал

Велика частина надмірного споживання палива в автопарку зумовлена ​​поганим і несумлінним ставленням водіїв, до цінностей компанії . З цієї причини життєво важливо пропонувати водіям періодичні заходи, які мотивують їх покращувати свою поведінку та відданість справі.

Також важливо інвестувати в хороші умови праці та безпеки, які допомагають усунути непотрібні звички, такі як різке прискорення, надмірне гальмування або неправильне використання логістичних маршрутів.

Важливість цифрових інструментів

Ефективний аудит палива також вимагає технологічного забезпечення, в тому числі використання датчиків палива. Ця потреба зростає зі збільшенням кількості транспортних засобів і водіїв, оскільки більш складна структура більше не може покладатися на просто на людський фактор.

На щастя, сучасні технології моніторингу і контролю, сьогодні рішуче впроваджуються в управління автопарком, надаючи інноваційні та спеціально розроблені рішення для контролю палива.

Сучасний ринок пропонує якісні додатки, які забезпечують такі функції:

  • Ведення записів про витрати кожного транспортного засобу, таким чином надаючи звіти про відповідне середнє споживання палива окремої машиною або водієм;
  • Збирає дані та інформацію про кожного водія та його стиль водіння;
  • Зберігає та обробляє порівняльні дані про використання палива, що постачається на різних станціях \ зупинках по маршруту.

Ще один цікавий аспект, якому слід віддати перевагу, коли ми обираємо програмне забезпечення для контролю палива, — це його здатність збирати, систематизувати та надавати дані в реальному часі про маршрут і місцезнаходження транспортних засобів.

Ця інформація дозволяє перевірити, чи дотримуються оператори запланованих маршрутів, чи їдуть вони з відповідною швидкістю, чи гальмують поза запропонованим логістичним маршрутом, чи роблять вони занадто багато зупинок на маршруті, та інших дій, які впливають на більшу чи меншу витрату палива.

Компанія WUST готова впровадити усі ці функції, які будуть сприяти кращому управлінню бізнесом, оскільки система надає відповідну інформацію та дані для прийняття відповідних тактичних і стратегічних рішень.

Поговоримо?
Для більш широкого розуміння роботи моніторингу, запрошуємо відвідати наш канал на YouTube.

Отримати індивідуальну пропозицію

Надсилаючи нам запит, Ви автоматично погоджуєтесь з нашою ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ. Будь ласка, ознайомтеся з нею.

Замовити консультацію

Надсилаючи нам запит, Ви автоматично погоджуєтесь з нашою ПОЛІТИКОЮ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ. Будь ласка, ознайомтеся з нею.